fbpx
Mám zájem

Je tedy projekt Údolí Rejhotice vaší srdeční záležitostí?

Ano, mám k této oblasti historické a citové vazby. A zároveň mi vybudování takového realitního projektu prostě dávalo smysl – chtěli jsme v Salutem přiblížit zdejší nádherné končiny více lidem. Jsem vděčný kolegyním a kolegům za jejich práci, kterou na projektu odvádí. Moc mě těší, co tady budujeme a že se nám to daří. 


Někteří lidé říkají, že Jeseníky jsou příliš daleko od Prahy, Brna a dalších měst. Co je podle vás naopak předností Jeseníků?

Mám malé děti a jako většina Čechů jezdíme rádi na hory. Samozřejmě, že Alpy jsou Alpy, ale kdykoli se rozhoduji mezi Krkonošemi a Jeseníky, volím jednoznačně. Výhodou Jeseníků je, alespoň pro mě, že tu nejsou žádná gigantická střediska na zelené louce, ale menší projekty v souladu s původní zástavbou, přírodou a krajinou.

Proč jste si pro rekonstrukci vybral právě bývalý výrobní areál Ulrichova bělidla?

Jsem velkým zastáncem revitalizací stávající zástavby. Projekt Údolí Rejhotice je pro lidi, kteří na moravských a českých horách nemají zájem o rádoby moderní stavby bez duše. Láká je historie, místní kultura, příroda a horská krajina. Právě pro ně jsme se rozhodli využít jedinečnou příležitost v samém srdci hor a rekultivovat část horské vsi. Na místě nevyužívaných továren, které se v údolí Desné začaly rozvíjet v 19. století, stavíme vkusné bydlení s navazujícími službami. Jsem přesvědčen, že projekt bude přínosem i pro obec. Naším cílem je podpořit přísun nových obyvatel do údolí Rejhotic. Chceme propojit horní a dolní část Loučné nad Desnou.

Kam myslíte, že se Loučná a celé Jesenicko posune v příštích deseti letech?

Loučná se rychle rozvíjí. Kromě sjezdovek tady vznikají nové „magnety“ pro celoroční turistiku. Možnosti rozvoje Loučné a okolí jsou obrovské. Na hřebeny hor se dostanete za pár minut, kousek po proudu řeky jsou lázně Velké Losiny s aquaparkem. Nejnavštěvovanějším místem Jeseníků je vodní elektrárna Dlouhé Stráně. V Loučné, Velkých Losinách a Sobotíně se nachází zámky s krásnými parky a rostoucím počtem slušných restaurací. V okruhu několika kilometrů je tolik zajímavostí a aktivit, že zde můžete strávit opravdu plnohodnotný rodinný život se vším, co okolí nabízí. Obec Loučná nabízí širokou občanskou vybavenost pro všední dny i trávení volného času: základní a mateřskou školu, lékaře a lékárnu, poštu, čerpací stanici, autobusovou zastávku a nádraží, restaurace a kavárnu, obchodní centrum, architektonicky výjimečný kulturní dům Skleník pro pořádání společenských akcí, sportovně-rekreační areál u rybníka Kocián, zámecký park. Nezasvěcení bývají překvapení, že nepřijíždějí do „zapomenuté vsi na konci světa“, ale vítá je skutečně tlukoucí srdce Jeseníků.

Proč by lidé měli investovat do bydlení v Jeseníkách, a ne například do technologických akcií?

Důležitou hodnotou je možnost mít ze své investice do bydlení druhotný užitek. Náš projekt nabízí možnost vybudovat si vlastní domov v souladu s přírodou na čerstvém vzduchu a uchovat tak hodnotu pro své děti. To se mi na investicích do vlastní nemovitosti vždycky líbilo: mají pro držitele velmi hmatatelný a dlouhodobý přínos. Druhý důležitý aspekt je specifický pro danou oblast. Jeseníky jsou chráněnou krajinnou oblastí, takže nehrozí, že by se z Loučné stal „Disneyland“. Náš projekt je rozsáhlý, ale nenaruší charakter horské obce. Naopak ji zbaví ne zrovna vkusného zchátralého industriálního dědictví. 

Často slýcháme kritiku, že developeři přijdou, postaví a odejdou bez ohledu na budoucnost oblasti. Co byste k tomu řekl?

Byl bych špatný obchodník, kdybych se takto zachoval. Česká republika je v tomto ohledu malá. Dopustit se toho v mojí domovině, to by bylo úplně nelogické. Významnou součástí našeho projektu jsou udržitelnost a ekologie, chceme být v souladu s místními obyvateli. Proto úzce spolupracujeme s místní samosprávou. Plánujeme obnovu malé vodní elektrárny a další navazující projekty.

Údolí Rejhotice v médiích

19.03.2024

Ze zchátralého továrního areálu unikátní horské byty. Salutem uvádí na trh moderní bydlení v srdci Jeseníků

Detail článku

18.03.2024

Byty, domy nebo restaurace. Z nevyužívaného továrního areálu v Loučné nad Desnou se má stát „centrum“ obce

Detail článku

14.02.2024

Rozhovor s Jaroslavem Tonem v televizi A11

Detail článku

03.01.2024

Loučná zažívá stavební boom. Místo továrny může vzniknout bydlení a služby

Detail článku

08.11.2023

Vracím Jesenicku, co mi dalo v dětství, říká realitní investor o svých projektech v regionu

Detail článku

19.09.2023

Životní pohoda na dosah: Moderní bydlení v srdci Jeseníků

Detail článku