fbpx
Mám zájem

STAVBA

Průběh stavby
Údolí Rejhotice

Proměnu areálu někdejšího Ulrichova bělidla jsme zahájili v červnu 2022. První etapou příběhu se stala rekonstrukce kdysi honosné vily majitelů postavené ve 30. letech. Statika objektu i kondice poctivě vypálených cihel z první republiky umožnily zachovat většinu ze skeletu budovy, zaměřili jsme se tedy na splnění náročných tepelně-izolačních standardů a omezení energetické náročnosti: fasádu a střechu jsme opatřili kompletním zateplením, okna jsme vyměnili za nová s trojitými skly.

Protože nám velmi záleží na propojení s místní komunitou, svěřili jsme většinu rekonstrukce firmám a řemeslníkům z okolí. Díky této spolupráci se nám daří dodržovat harmonogram. Byty v prvním a druhém podlaží jsou hotové. Na podkrovních bytech také usilovně pracujeme. Na budově dokončujeme zateplení a pracuje se na finální fasádě. 

Průběh stavby

Prosinec

Postupně začínáme vybavovat byty pro jejich nové vlastníky.

Listopad

Byty v 1. a 2. nadzemním podlaží jsou dokončeny. Celá budova je zateplená a začíná se pracovat na finální fasádě.

Říjen 2023

Září 2023

Září je měsícem dokončovacích prací v bytech v 1. a 2. nadzemním podlaží. Ovšem pokračujeme se i na podkrovních bytech, budeme postupně přidávat další fotografie, ať můžete sledovat změny a pokroky na stavbě.

Srpen 2023

Byty v 1. a 2. podlaží dokončujeme. Koupelny jsou obložené a instalujeme sanitu. Podlahy máme položené v šesti bytech a v následujícím týdnu budeme pokládat v dalších. Kuchyně máme kompletní ve čtyřech bytových jednotkách, do dalších bytů je budeme ještě během srpna instalovat. Postupně osazujeme interiérové dveře. Byty začneme uklízet a připravovat pro nové vlastníky.

Červenec 2023

V červenci pokračovaly práce na dodělání střechy a začalo se zateplovat. Na okna jsme začali instalovat předokenní elektrické žaluzie. Přijeli páni přes výtahy a postavili šachty na oba venkovní prosklené výtahy. V bytech, které jsou v 1. a 2. podlaží, jsme začali malovat. V podkroví jsme stavěli nové příčky a tahali elektřinu.

Červen 2023

V červnu byly zdemolovány okolní budovy, které byly v havarijním stavu a hrozilo, že spadnou samovolně. A tak jsme mohli začít pracovat na tom, aby i okolí bytového domu bylo hezké a odpovídající horské obci. Začala se pokládat krytina na střechu.  Začalo se s výstavbou podkroví – udělaly se odpady, voda, začala se tahat elektřina. V nižších patrech pracovali především sádrokartonáři.